0
  • سبد سفارش کالا

اتحادیه صنف

تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

کاهش قدرت خرید مردم در بازار مبلمان از زبان جناب آقای علیرضا عباسی، رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران

          کاهش قدرت خرید مردم در بازار مبلمان از زبان جناب آقای علیرضا عباسی، رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران

❃ آقای علیرضا عباسی رئیس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران در سخنانی به مشکلات اقتصادی که گریبانگیر مردم در زمینه خرید مبلمان وجود دارد، پرداختند. ایشان گفتند این مشکلات به حدی است که بازار خرید مبل تنها مربوط به قشری که به دنبال تهیه جهیزیه هستند می شود.


❃ وی افزودند: یکی از مهمترین دلایل در افزایش نرخ مبل، بالا رفتن قیمت مواد اولیه، نظیر پارچه و چوب می باشد. همین امر سبب کاهش صادرات مبلمان به کشورهای دیگر می گردد، چرا که در مواردی نرخ تمام شده محصول از قیمت کالاهای وارداتی نیز بیشتر می شود.


❃ ایشان یکی از علل این بل بشو در بازار مبلمان را نبود نظارت مسئولین می دانند، و خاطرنشان ساختند دولت با کاهش مالیات می تواند به این طریق از تولید مبل حمایت کند.


❃ وی اظهار داشتند که با وجود این مشکلات کارگاه های تولیدی زیادی تعطیل شدند، اما با همه این اوصاف صنعت مبلمان حدود ۸ درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است و افراد زیادی از این راه نان می خورند و کارگاه های زیادی در اقصی نقاط کشور مشغول به فعالیت هستند؛ امید است که با وجود این ظرفیت بالا، دولت گوشه چشمی به این صنعت قدیمی و درآمدزا داشته باشد.