0
  • سبد سفارش کالا

اتحادیه صنف

تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

بسمه تعالیشماره : ۳۳/۱۴۵۰۰۹ج

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
از: اتاق اصناف تهران


به: اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران


موضوع: دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی

سلام علیکم ،


احتراما ، تصویر نامه شماره ۷۵۵۲ مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ اتاق اصناف ایران به پیوست تصویر نامه شماره ۱۳۶۳ مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی برابر مفاد نامه پیوستی جهت اطلاع رسانی و اقدام لازم ارسال می گردد .


و من الله التوفیق

قاسم نوده فراهانی

رئیس اتاق اصناف تهران
نامه جناب آقای قاسم نوده فراهانی با موضوع دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی


بسمه تعالی
شماره : ۷/۰۶/۷۵۵۲

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
از: اتاق اصناف ایران


به: روسای محترم اتاق های اصناف سراسر کشور


موضوع: دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازیسلام علیکم ،


احتراما به پیوست تصویر نامه شماره ۱۴۰۱/۳۲۰/۱۳۶۳ مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ معاونت امور مطبوعاتی در خصوص دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی ارسال می گردد .


لذا شایسته است به کلیه اتحادیه ها و واحدهای صنفی ذی نفع ابلاغ تا طبق دستورالعمل ذیل اقدام نمایند :


۱ ـ تمامی امور تبلیغات از مجاری رسمی و قانونی ( کانون های آگهی و تبلیغاتی دارای پروانه معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) انجام گردد .


۲ ـ ضوابط و مقررات تبلیغاتی به ویژه بند ۱۱ و ۱۴ دستورالعمل اجرایی تبلیغات ، مصوب کمیته مرکزی سازمان های تبلیغاتی کشور مبنی بر ممنوعیت استفاده ابزاری از زنان و کودکان در تبلیغات مدنظر قرار گیرد .


۳ ـ انتشار هرگونه آگهی در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ممنوع است .


۴ ـ هرگونه سفارش آگهی و تبلیغات به بلاگرها و اینفلوئنسرهای مقیم خارج کشور ، تابع قوانین جاری کشور است .


ضمنا وب سایت farhang.gov.ir برای مشاهده آئین نامه های مرتبط و دستورالعمل صدرالاشاره ، شماره های ۸۸۰۰۴۱۸۴ و ۸۸۰۱۲۶۷۴ آماده مشاوره و تبیین قوانین مربوطه معرفی می شود .


سعید ممبینی
نامه جناب آقای سعید ممبینی با موضوع دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی


بسمه تعالی
شماره : ۱۴۰۱/۳۲۰/۱۳۶۳

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
از: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


به: جناب آقای ممبینی / رئیس محترم اتاق اصناف ایرانبا سلام و احترام ،


به استحضار می رساند سامانه نظارت بر تبلیغات فضای مجازی برای انجام وظایف و تکالیف قانونی و صیانت از حقوق مخاطبان ـ با تصویب و ابلاغ ( دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی ) به فعالان وذی نفعان این عرصه ـ از پایان سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را در این دفتر آغاز کرده و با رصد مستمر فعالیت های تبلیغاتی گروه های پرمخاطب و شناسایی و پایش بیش از سی هزار صفحه اینستاگرامی و وب سایت هایی مارکتینگ و فروش ، موجب حذف بیش از ۱۴ هزار صفحه دارای تخلف از فضای مجازی و افزایش همکاری ها شده است .


همچنین انجام کار ویژه های گسترده اطلاعاتی ـ قضایی برای مقابله با جریانات غیرقانونی با همراهی موثر نهادهای بالادستی و نیز همکاری سازمان های قضایی ، انتظامی و امنیتی در دستور کار این سامانه قرار دارد .


لذا با عنایت به لزوم متوجه ویژه به قوانین و مقررات در این عرصه نوظهور از سوی فعالان و همچنین ابلاغ نامه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ معاون محترم دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و نامه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ ریاست محترم پلیس اماکن عمومی مبنی بر نظارت ویژه بر تبلیغات در فضای مجازی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، خواهشمند است دستور فرمائید موضوعات زیر به طریق مقتضی به اطلاع اصناف ، اتحادیه ها و گروه های ذینفع در آن مجموعه برسد :


۱ ـ تمامی امور تبلیغاتی از مجاری رسمی و قانونی ( کانون های آگهی و تبلیغاتی دارای پروانه معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) و برای جلوگیری از ایجاد التهاب و تنش در فضای رسانه ای و مجازی با انتشار آگهی های تبلیغاتی هنجارشکن و مقایر با قوانین و مقررات ، مراقبت ویژه انجام شود .


۲ ـ توجه کامل به ضوابط و مقررات تبلیغاتی به ویژه بند ۱۱ و ۱۴ دستورالعمل اجرایی تبلیغات ، مصوب کمیته مرکزی سازمان های تبلیغاتی کشور مبنی بر ممنوعیت استفاده ابزاری از زنان و کودکان در تبلیغات


۳ ـ انتشار هر نوع آگهی در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ممنوع است .


۴ ـ هرگونه سفارش آگهی و تبلیغات به بلاگرها و اینفلوئنسرهای مقیم خارج کشور ، تابع قوانین جاری کشور است .


ضمن معرفی وب سایت farhang.gov.ir برای مشاهده آئین نامه های مرتبط و دستورالعمل صدرالاشاره ، این دفتر نیز برای ارائه مشاوره های قانونی در زمینه انتشار آگهی های تبلیغاتی ، با شماره های ۸۸۰۰۴۱۸۴ و ۸۸۰۱۲۶۷۴ آماده مشاوره و تبیین قوانین مربوطه است .


محسن حدادی

مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی
نامه جناب آقای محسن حدادی با موضوع دستورالعمل ضوابط و شرایط تبلیغات در فضای مجازی