0
  • سبد سفارش کالا

اتحادیه صنف

تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

بسمه تعالیشماره : ۳۳/۱۴۴۲۳۱ج

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۱۶
از: اتاق اصناف تهران


به: اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران


موضوع: پاکسازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازیسلام علیکم ،


احتراما ، تصویر نامه شماره ۷۲۸۹ مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ اتاق اصناف ایران به همراه ضمائم مبنی بر پاک سازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازی و لزوم رعایت قوانین و مقررات ارسال می گردد . لذا مقتضی است در خصوص رعایت قوانین در رابطه با موارد بندهای مطروحه در مفاد نامه اطلاع رسانی و اقدام لازم معمول گردد .


و من الله التوفیق

قاسم نوده فراهانی

رئیس اتاق اصناف تهران
نامه جناب آقای قاسم نوده فراهانی با موضوع پاکسازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازی


بسمه تعالی
شماره : ۷/۰۶/۷۲۸۹

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۱۲
از: اتاق اصناف ایران


به: روسای محترم اتاق های سراسر کشور


موضوع: پاکسازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازیسلام علیکم ،


احتراما ، با عنایت به نامه شماره ۱۰۳۳۷۹ مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ معاونت فرهنگی ، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی مبنی بر پاک سازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازی و لزوم رعایت قوانین و مقررات ، خواهشمند است به کلیه اتحادیه های تحت پوشش در خصوص رعایت قوانین در رابطه با موارد ذیل اقدام و نتیجه را به این اتاق منعکس نمائید.


۱ ـ آدرس های مجازی ( شامل : شبکه های مجازی و صفحات وب ) کسب و کارها و صنوف تحت پوشش جمع آوری و جهت ثبت در پایگاه اطلاعاتی مرتبط به این اتاق ارسال گردد .


۲ ـ در خصوص رعایت قوانین جمهوری اسلامی و فضای مجازی شامل بندهای فهرست مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای و سه مورد در حوزه تبلیغات که عبارتند از عدم استفاده ابزاری از زنان در تبلیغات ، عدم تبلیغ در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و عدم استفاده از تاثیرگذاران مجازی خارج از کشور به دارندگان پروانه کسب و نماد الکترونیک اطلاع رسانی شود و به آنها در خصوص تخلف از این موارد هشدار داده شود .


سعید ممبینی
نامه جناب آقای سعید ممبینی با موضوع پاکسازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازی


بسمه تعالی
شماره : ۱۰۳۲۷۹

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۰۲
از: شورای عالی فضای مجازی


به: جناب آقای ممبینی / ریاست محترم اتاق اصناف ایرانبا سلام و احترام ،


پیـرو مصوبـات جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ در خصوص ( اقدامات پاک سازی جرائم غیراخلاقی ) در فضای مجازی مقرر گردید تا دستگاه های ذیربط در وزارت صمت اقدامات لازم ذیل را انجام دهند .


۱ ـ آدرس های مجازی ( شامل شبکه های مجازی ، صفحات وب ، کسب و کارها و صنوف جمع آوری در پایگاه اطلاعاتی ذخیره سازی شود به طوری که امکان شناسایی کسب و کار مرتبط با گروه ها و صفحات فعال در رسانه های اجتماعی فراهم گردد .


۲ ـ سازمان توسعه تجارت الکترونیکی و اتاق اصناف در خصوص رعایت قوانین جمهوری اسلامی در فضای مجازی شامل بندهای فهرست مصادیق بر محتوای محرمانه رایانه ای و سه مورد حوزه تبلیغات که عبارتند از : عدم استفاده ابزاری از زنان در تبلیغات ، عدم تبلیغ در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و عدم استفاده از تاثیر گذاران مجازی خارج از کشور ، به کسانی که نماد الکترونیک و مجوز اتاق اصناف دریافت کرده اند اطلاع رسانی نمایند و به آن ها در خصوص تخلف از این موارد هشدار دهند .


مقتضی است گزارش اقدامات فوق به این مرکز ارسال گردد .


قاسم خالدی
نامه جناب آقای قاسم خالدی با موضوع پاکسازی جرائم غیراخلاقی در فضای مجازی