0
  • سبد سفارش کالا

اتحادیه صنف

تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

بسمه تعالیمالیات

شماره : ۱۳۴۹۵۷/ب .م

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
از: اتاق اصناف تهران


به: اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران


موضوع: اصلاح اظهارنامه مالیاتیسلام علیکم ،


احتـراما ، به پیـوست تـصویر نـامه شماره ۵۲۶۴ مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ اتاق اصناف ایران در خصوص اصلاح اظهارنامه مالیاتی و مواد مطروحه در نامه مذکور بـه همراه ضمائم پیـوستـی جهت اطلاع و بهره برداری لازم ارسال می گردد .


و من الله التوفیق

قاسم نوده فراهانی

رئیس اتاق اصناف تهران
نامه جناب آقای قاسم نوده فراهانی با موضوع اصلاح اظهارنامه مالیاتی


بسمه تعالی
شماره : ۷/۵۶/۵۲۶۴

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
جناب آقای دکتر منظور


رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشورسلام علیکم ،


احتراما ، با امعان نظر به جلسات و نشست های برگزار شده با معاون اول محترم ، رئیس دفتر محترم رئیس جمهور ، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی ، ریاست محترم کمیسیون اقتصادی و نیز رئیس محترم فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و همراهی ارزشمند جنابعالی ، مقرر گردید مدیران کل محترم مالیاتی استان ها نسبت به برگزاری جلسه با حضور روسای اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی هر شهرستان و نیز یک نفر به نمایندگی از طرف نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در شهرستان مربوطه نسبت به بازنگری در ضرایب سود رسته های صنفی و تعیین میزان مالیات مقطوع موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم اقدام نمایند ، ولی متاسفانه طی گزارشات واصله از اتاق های اصناف به نظر می رسد اکثر ادارات مالیاتی همکاری مناسبی را در این زمینه معمول نداشته اند و هرگونه تغییر در ضرائب را در اختیار آن سازمان می دانند ، لذا مورد انتظار است مطابق تاکید ریاست محترم جمهوری و به استناد بند دوم مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد مقابله با بیماری کووید (۱۹) در جهت حمایت از صنوف و جبران بخشی از خسارات وارده به دلیل مشکلات ناشی از تورم و کرونا ، دستور لازم را به نحوی که مالیات مقطوع مشمولان تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم با رعایت فعالیت در شرایط سخت اقتصادی مودیان و توجه به حفظ اشتغال کشور ، متناسب با آخرین مالیات قطعی سنوات قبل ایشان برای تعیین عملکرد سال ۱۴۰۰ صادر فرمائید . همچنین با توجه به این تسهیل امکان اصلاح اظهارنامه ها و یا توافقات قبلی تبصره ماده ۱۰۰ مودیان معترض نیز فراهم و اطلاع رسانی شود .


مجددا از همکاری ارزشمند جنابعالی و مدیران و معاونین آن سازمان محترم کمال قدردانی را داشته و توفیقات روزافزون را از خداوند متعال خواستاریم .


سعید ممبینی
بسمه تعالی
شماره : ۵۶۳۰۹

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
از: ریاست جمهوری


موضوع: گزارش و مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ (مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴)


الف ) دستور کار :


۱ ـ چکیده آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ توسط آقای دکتر عین اللهی


۲ ـ گزارش تفصیلی آخرین وضعیت کووید ۱۹ در ایران و جهان توسط آقای دکتر حیدری


۳ ـ گزارش کمیته علمی ستاد توسط آقای دکترکریمی


۴ ـ گزارش طرح هوشمند و کمیته امنیتی انتظامی توسط سردار میراحمدی


۵ ـ طرح مصوبات جمع بندی و بیانات آیت الله آقای دکتر رئیسی ، رئیس جمهور محترم )


ب ) گزارش ها :


دکتر عین اللهی : شرایط خیلی خوبی از نظرکرونا در کشور وجود دارد . مرگ و میر در خرداد ماه تک رقمی بوده است . در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۲ بیمار جدید شناسایی شده ، تعداد بستری روزانه ۳۰ نفر و فوتی هم ۲ نفر داشتیم . اما آمار واکسیناسیون خیلی پائین است . در شبانه روز گذشته تنها ۴۵۰۰ نفر واکسن زده اند . کادر بهداشتی و درمانی زمان زیادی از انجام واکسیناسیون شان گذشته است و وضعیت ایمنی شان خیلی مطمئن نیست .


وضعیت کرونا هم در دنیا پایدار نیست و بی ثبات است . ۱۵۰ میلیون نوبت تزریق واکسن انجام شده است . ۹۵ درصد جامعه هدف دز اول را تزریق کرده اند ، ۸۶ درصد دز دوم و ۴۶ درصد دز سوم را زده اند . میزان واکسیناسیون در اکثر استان ها بالای ۹۰ درصد است .


هیچ شهر با رنگ قرمز و نارنجی نداریم . ۹۱ شهر زرد و ۳۵۷ شهر آبی داریم . به جز برخی کشورهای اروپایی در کل دنیا هم وضعیت بیماری کاهشی است .


دکتر حیدری : در اروپا ، آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا افزایش موارد جدید کرونا را داریم . مختصری ابتلا رو به افزایش است و مرگ ایستایی پیدا کرده است . در ایران روند ابتلا و مرگ و میر در حالت نزولی است . البته با توجه به وضعیت ایمنی کشور ، نگرانی هایی از آینده وجود دارد . افزایش مختصر در چین ، هنگ کنگ و مالزی در کشورهای آسیایی دیده می شود . در بین کشورهای منطقه در عربستان ، امارات ، قطر و عراق در حال افزایش است . اینکه در کشورهای همسایه ما افزایش مشاهده می شود ، محل نگرانی است . به خصوص اینکه در ماه های آینده ، برگشت مسافرین به این کشورها را خواهیم داشت . سفر حجاج ، سفر اربعین و بازی های جام جهانی قطر و ... ۷۶ درصد از کل مردم ایران تزریق واکسن داشته اند . از نظر دریافت واکسن روزانه در بین ۲۵ کشور برتر دریافت کننده واکسن هم نیستیم . تعداد موارد جدید هفتگی کووید در جهان ، ۴۱ درصد کاهش پیدا کرده است .


آمریکا ، چین ، آلمان ، برزیل و فرانسه بیشترین درصد موارد ابتلا را نشان داده اند ، آمریکا ۱۸۰۰ مورد مرگ هفتگی و چین هم ۱۰۰۰ نفر مرگ هفتگی گزارش داده است .


درصد کشندگی بیماران بستری با تست مثبت در استان های هرمزگان ، خراسان شمالی ، مرکزی ، اصفهان بیشتر است . در استان های تهران ، مازندران و خراسان جنوبی مختصری افزایش ابتلا به کرونا داشته ایم . تعدادی موارد ابتلاء به کرونا هم در سفر زیارتی حجاج داشته ایم .


تعداد کل پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی در کشور ۱۰۹ مورد است که از این تعداد ۱۷ نقطه مرزی زمینی و هوایی مورد استفاده در حج و اربعین داریم . درصد مثبت شدن تست کووید ۱۹ در پروازهای عتبات زائران مازندران ، حدود ۳۰ درصد بوده است . ۱۰ مورد وبا در استان کردستان دارای سابقه مسافرت به عراض شناسایی شده است . درصد مثبت شدن تست در زائران سایر مناطق کشور ۱۰ تا ۲۰ درصد بوده است . بیشترین احتمال درگیر شدن با وبا ، کووید ۱۹ و ... در ماه های آینده ، مناطق مرزی و شهرهای مذهبی است . بیشترین چالش ها در مراقبت های مرزی ، کمبود نیرو ، کمبود زیرساخت های فیزیکی ، اشکالات فرآیندی و عدم اجرای صحیح فرایندهای بهداشتی در مرزها است . ۱۷۹ نیروی انسانی جدید برای مرزها استخدام شده اند . مکان مناسب هم برای نمونه گیری و قرنطینه لازم است . تبادل کلی مشخصات حجاج با وزارت بهداشت جهت انجام مراقبت ها در منزل و پس از بازگشت حجاج الزامی است .


دکتر کریمی : در روز ۳۰ خرداد ماه تعداد مراجعین سرپایی ( مشکوک ، محتمل ، قطعی ) ، ۴۱۲۹ نفر ، تعداد بستری روزانه ( مشکوک ، محتمل ، قطعی ) ، ۳۸۹ نفر ، تعداد بستری موجود کل ( مشکوک ، محتمل ، قطعی ) ۱۰۱۹ نفر ، تعداد بستری کل موجود در بخش های عادی۷۳۰ نفر و تخت های ویژه ۲۸۹ نفر ، تعداد کل فوتی ها ( مشکوک ، محتمل و قطعی ) : ۱۰ نفر .


میزان اشغال تخت های بیمارستانی به دلیل بیماران کرونایی : ۶% درصد تخت های ویژه و ۷/۱ درصد تخت های عادی درگیر بیماران کرونایی است .


به طور کلی در سراسر جهان تقریبا روند بیماری و فوت رو به کاهش است . در ایتالیا و آلمان موارد افزایش و در عربستان و عراق رو به افزایش است .


استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون کامل نقش اصلی در کنترل بیماری دارد . در هفته ها و ماه های پیش رو فرصتی طلایی برای تکمیل واکسیناسیون در سطح کشور فراهم است که سطح ایمنی جامعه بالا برود .


برقراری تهویه مناسب در فضاهای سربسته باید مورد توجه قرار گیرد . برای افرادی که طبق دستورالعمل کشوری جزو گروه های پرخطر هستند ، الزام استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی مناسب در زمان حضور در خارج از منزل وجود دارد .


در شهرهای زرد و آبی و برای سایر افراد که در گروه افراد پرخطر قرار ندارند ، استفاده از ماسک در زمانی که در مراکز شلوغ ، سرپوشیده و بدون تهویه مناسب هستند ، توصیه می شود ولی در فضای باز استفاده از ماسک لازم نیست . اما استفاده از ماسک در زمان حضور در مراکز درمانی همچنان ضروری است . در صورت بازگشت کرونا به کشور همچنان استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مورد تاکید است .


در کره جنوبی ، استفاده از ماسک در نقاط غیرمسقف و فضای باز را برداشته اند . در فرانسه در ماه مارس ، استفاده از ماسک در مراکز بهداشتی و درمانی و وسائل نقلیه عمومی الزامی بوده است . در آلمان استفاده از ماسک در فروشگاه ها و وسایل نقلیه عمومی برداشته شده است . در ژاپن هم الزام استفاده از ماسک برداشته شد .


سردار باقری : لازم است به صراحت اعلام کنیم که استفاده از ماسک در نقاط شلوغ ، سرپوشیده و پرازدحام لازم است ولی در سایر نقاط مختار هستند . صراحت در عبارات لازم است . نباید در شرایط انفعالی بمانیم .


سردار میراحمدی : ۱ ـ اینکه مانند ترکیه که اردوغان به صورت کلی پایان استفاده از ماسک را اعلام کرده است . ۲ ـ سکوت و تداوم شرایط فعلی ، ۳ ـ اعلام سیاست های جدید ، واضح و شفاف برای مردم .


۱ ـ مبنای تزریق واکسن را الزام آور کنیم و سه نوبت تزریق الزامی شود . ۲ ـ نحوه اعلام محدودیت ها روشن و واضح اعلام شود و اینکه در فضاهای باز نیازی به استفاده از ماسک نیست . ۳ ـ در فضاهای بسته ماسک استفاده شود . تهویه مناسب هم مورد تاکید قرار گیرد . در شرایط سفر اربعین امکان ملاحظه انجام واکسیناسیون وجود ندارد . اگر مراقبت نکنیم ممکن است با توجه به تراکم و گرمی هوا ، فوتی داشته باشیم . صدور برگه های تردد موقت اربعین ، به شرط تزریق واکسن باشد . در مورد مرز افغانستان هم ، پایگاه بهداشتی برای سفرهای قانونی مسافران افغانستانی ، بسیار ضعیف و به هم ریخته بود . در مراکز ورود قانونی رعایت مسائل بهداشتی جدی تر گرفته شود . مرز ریندان پاکستان هم ، امکانات مرز ضعیف است .


دکتر اسماعیلی : با توجه به محدودیت زمانی سطح ایمنی ، تعداد نوبت های تزریق شده واکسن در سال گذشته ، نباید ملاک باشد چون سطح ایمنی از زمان تزریق تاکنون قطعا کاهش یافته است . آیا دونوبت واکسن سال ۱۴۰۰ برای سال ۱۴۰۱ و سفر اربعین مفید است ؟ سامانه ( ایران من ) هم باید به تاریخ تزریق واکسن توجه کند .


حجت الاسلام و والمسلمین منتظری : اعلام شود کسانی که می خواهند سفر اربعین بروند حتما باید تزریق کامل واکسن داشته باشند و حتما در مناطق مرزی هم امکان تزریق واکسن فراهم باشد .


دکتر اسماعیلی ( وزیر محترم ارشاد ) : انواعی از بیماری در سفر اخیر حجاج شایع شده است . تمهیدات لازم برای زمان برگشت حجاج از سفر حج باید در نظر گرفته شود .


دکتر عین اللهی : خوب است ملاک تعداد نوبت واکسن را تغییر دهیم . چون روند بیماری از پاندمی به اندمی و تک گیری تغییر خواهد کرد . برای سال ۱۴۰۱ از همه دانشجویان ، دانش آموزان ، سربازان و افرادی که می خواهند مسافرت بروند بخواهیم که یک نوبت واکسن تزریق کنند ، صرفنظر از اینکه چند نوبت واکسن زده اند .


برای سفر اربعین هم تعداد مرزها را زیاد کنیم که تجمع در مرز مهران کمتر شود . برای برگشت هم لازم نیست تا روز اربعین در عراق بمانند . کسانی که می خواهند به زیارت اربعین بروند ، هم خواسته شود که واکسن سال ۱۴۰۱ را تزریق کنند . مراقبت های بهداشتی و درمانی پس از بازگشت از سفر حج هم لازم است .


سردار وحیدی : بیماری کرونا تمام نشده است . احتمال پیک مجدد اگر چه ضعیف ولی همچنان محتمل و مطرح است . عربستان هم سفر به برخی کشورها مانند امارات ، اتیوپی و ... را ممنوع کرده است . فوت در آمریکا کاهش پیدا کرده ولی همچنان بالا است .


در مورد اربعین عمده حساسیت باید در زمان بازگشت از سفر اربعین باشد . ایستگاه های تست سریع در عراق هم زیادتر شود تا افراد دارای علائم را بتوانیم شناسایی و کنترل کنیم . در تامین هزینه انجام تست هم از مردم کمک بگیریم . نوبت سوم تزریق واکسن را هم همه اعضاء تاکید داریم که لازم است .


دکتر کولیوند : عالی ترین نشانه صلیب سرخ جهانی به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تعلق گرفته است . در سفرهای خارجی اخیر به کارت واکسن و تست PCR توجه نمی کنند . برای کنترل مسائل پزشکی در حج راحت تر هستیم تا سفر اربعین ، پیک بیماری تنفسی احتمالا داشته باشیم ، البته ممکن است کرونا نباشد . بیماری وبا هم نگران کننده است .


دکتر شهریاری : جلسه وزیر محترم بهداشت و بنده با شرکت ها و تولید کنندگان واکسن انجام شد و تقدیر و تشکر لازم به عمل آمد . قرار شد تا پایان خرداد بخشی از مطالبات پرداخت شود که تاکنون اقدام نشده ، تعداد زیادی از دانشگاه های علوم پزشکی برای پرداخت حقوق خردادماه کسری دارند . دانشگاه علوم پزشکی کردستان 65 میلیارد تومان کسری دارد . وعده های داده شده برای جذب افرادی که در درمان بیماری کرونا مشارکت داشته اند و نیز فوق العاده خاص انجام نشده است .


ج ) بیانات و جمع بندی آیت الله رئیسی :


ماده ذیقعده متعلق به حضرت رضا ( علیه السلام ) و امروز که روز دحوالارض است ، روز زیارتی امام رضا ( علیه السلام) و آغاز حرکت ایشان از مدینه به مرو است . هجرت ایشان نقش مهمی در شکل گیری تمدن رضوی داشته است .


دایره شکل گیری این تمدن ، نه فقط در ایران بلکه در منطقه ای است که سیره و کلام ایشان موثر بوده است . حرکت حضرت معصومه ( سلام الله عیها ) و شاهچراغ ( علیه السلام ) هم پیوست سفر تمدنی امام رضا ( علیه السلام ) بوده است .


ان شاالله از ثواب زیارت حضرت رضا ( علیه السلام ) بهره مند شویم . ایشان مظهر اسم سریع الرضا هستند .


از حضور آقای عیسی زاده هم ( به عنوان رئیس جدید کمیسیون اجتماعی مجلس ) خرسندیم و اضافه شدن ایشان را هم به فال نیک می گیریم و از زحمات جناب آقای اسماعیلی هم بابت حضورشان در جلسات سپاسگزارم . بنده از کادر درمانی تقدیر و تشکر صمیمانه می کنم . وقتی می بینم در کشورهای منطقه و جهان ، آمار ابتلا بالاست ، باید در درجه اول از خداوند متعال و در مرحله بعد از پرستاران و پزشکان تشکر کنیم .


اینکه امید به کسب و کار و امید به تحصیل به جامعه برگشته است را مدیون پزشکان و پرستاران هستیم . یک جلوه از این تشکر ، پرداخت مطالبات پزشکان ، پرستاران و بیمارستان هاست .


از آقای وزیر و سازمان برنامه و بودجه می خواهیم که مطالبات پزشکان و پرستاران پرداخت شود . یکی از جلوه های مهم تشکر عملی ، این است که حق قانونی شان مورد توجه قرار گیرد . آقای اسماعیلی هم پیگیری کنند که مطالبات پرداخت شود . از آقای شهریاری هم تشکر می کنیم که یادآوری پرداخت مطالبات را دارند .


به دلیل سیر نزولی آمار ابتلا و فوتی ها ، برخی رعایت اصول بهداشتی را نمی کنند . در اماکن پرازدحام و پرتردد و وسائل نقلیه عمومی مانند مترو ، اتوبوس و ... باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام شود . پیشنهاد خوبی است که هر سال یک دوز واکسن یادآور مانند واکسن آنفلوآنزا پیش از آغاز فصل پائیز تزریق شود . کنترل مرزهای زمینی ، هوایی و دریایی باید ویژه باشد . به خصوص در زمان ورود به کشور باید کنترل انجام شود . حجاج هم باید مورد بررسی بهداشتی قرار گیرند . برای اربعین هم خوب است که پیش بینی های لازم انجام شود .


در مورد ورود و خروج زائرین اربعین به خوبی کنترل انجام شود . برنامه ریزی برای کنترل های لازم و توزیع زمانی حضور و حرکت زائرین به خوبی انجام شود . هم زائرین و هم خانواده ها مورد توجه و رسیدگی قرار بگیرند .


هشدارهای آموزشی و تبیین بیماری کرونا فقط به یک مقطع زمانی محدود نیست . از رسانه ها ، روسای دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولان وزارت بهداشت می خواهیم که مساله تبیین و ارائه هشدارهای لازم را همچنان دنبال کنند . نباید شرایط عادی تلقی شود . باید شاکر خداوند باشیم و از کادر درمانی هم تشکر نمائیم .


د ) مصوبات :


الف : وزارت امور اقتصاد و دارایی :


۱ ـ با توجه به اوج بیماری کرونا در سال ۱۴۰۰ و ایجاد محدودیت برای اغلب اصناف سقف فروش کالا و خدمات برای مشاغل و اصناف مذکور با تشخیص سازمام امور مالیاتی در تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم برای عملکرد سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم افزایش یافته و مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد آن سال برای صاحبان مشاغل ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ تمدید می گردد .


۲ ـ با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور در سال ۱۴۰۰ و به منظور رعایت حقوق کسبه و کارهای خرد و متوسط ، سازمان امور مالیاتی کشور به نحوی اقدام نماید که مالیات مقطوع مشمولان تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم با رعایت حداقل سودآوری فعالیت مودیان متناسب با آخرین مالیات قطعی سال های قبل ایشان افزایش یابد .


ب : سازمان برنامه و بودجه :


۱ ـ به سازمان برنامه و بودجه کشور اجازه داده می شود با استناد به جدول ۲۱ بند (ی) تبصره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به پرداخت مطابات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سایر کشورهای تولید کننده واکسن که بابت تامین و تولید واکسن و داروهای کرونا از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و واحدهای تابعه طلبکار هستند بر مبنای حسابرسی دقیق و برای عموم این شرکت ها از طریق ستاد اجرایی در سال ۱۴۰۱ اقدام نماید .


ج : وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی :


با توجه به گردش سویه های جدید در اروپا ، قاره آمریکا و خاورمیانه از جمله کشورهای عربستان ، ترکیه ، عراق و امارات و همچنین در پیش بودن مراسم عظیم اربعین حسینی و بازگشایی مدارس مقرر گردید :


پیشنهاد کمیته علمی مبنی بر تزریق حداقل یک نوبت واکسن یادآور کووید ۱۹ درکلیه گروه های سنی مورد تائید ستاد ملی (بالاتر از ۱۸ سال ) به خصوص در گروه های پرخطر همانند بیماران مبتلا به سرطان و دارای نقص ایمنی در سال جاری صرفنظر از تعداد دفعات استفاده از واکسن درگذشته ( تنها به شرط سپری شدن حداقل ۶ ماه از آخرین نوبت واکسن ) در تابستان ۱۴۰۱ به عنوان واکسن یادآور مورد تائید قرار گرفت و مقرر گردید ضمن تمهید مقدمات ، اطلاع رسانی مناسب و اقناع کننده برای تشویق شهروندان به انجام این مرحله از واکسیناسیون انجام شود .


ـ استفاده از ماسک در کلیه اماکن شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ضروری است . در شهرهای زرد و آبی به منظور حفظ و نگهداری شرایط مناسب فعلی ، تداوم استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی ، در فضاهای پرازدحام و پرتردد همچون وسایل نقلیه عمومی ( مترو ، اتوبوس و ... ) پاساژها ، مراکز درمانی و فضاهای بسته دارای تهویه نامناسب و ... الزامی و مورد تاکید است .


تقویت مراقبت های بهداشتی مرزی و همکاری دستگاه های ذیربط ( وزارت خانه های کشور ، راه و شهرسازی و .... ) در تشخیص به موقع ورود سویه های جدید الزامی است .
گزارش و مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ (مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴) - صفحه یک
گزارش و مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ (مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴) - صفحه دو
گزارش و مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ (مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴) - صفحه سه
گزارش و مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ (مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴) - صفحه چهار
گزارش و مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ (مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴) - صفحه پنج


بسمه تعالی
شماره : ۵/۲۰۰/۲۲۹۶۱

تاریخ : ۱۴۰۱/۰۴/۱۵
ادارات کل امور مالیاتیبا سلام ،


بدین وسیله جزهای (۱) و (۲) بند الف مصوبات یکصد و هجدهمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کووید ۱۹ ( مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ) به شماره ۵۶۳۰۹ مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ به شرح زیر برای اجرا ارسال می گردد :


۱ ـ با توجه به اوج بیماری کرونا در سال ۱۴۰۰ و ایجاد محدودیت برای اغلب اصناف ، سقف فروش کالا و خدمات برای مشاغل و اصناف مذکور با تشخیص سازمان امور مالیاتی کشور در تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستق برای عملکرد سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم افزایش یافته و مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد آن سال برای صاحبان مشاغل تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ تمدید می گردد .


۲ ـ با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور در سال ۱۴۰۰ و به منظور رعایت حقوق کسب و کارهای خرد و متوسط ، سازمان امور مالیاتی کشور به نحوی اقدام نماید که مالیات مقطوع مشمولان تبصره ذیل ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم با رعایت حداقل سودآوری فعالیت مودیان متناسب با آخرین مالیات قطعی سال های قبل ایشان افزایش یابد .


داود منظور

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور
نامه جناب آقای داود منظور