0
  • سبد سفارش کالا

درباره اتحادیه

erefiran بیش از نیم قرن پیش به منظور انسجام صنف درودگران و مبلسازان تهران هیئت موسس تحت نظارت و مسئولیت مرحومین (حاج حسن نوین کاشانی،حاج مهدی شفیعی،حاج عزیزاله اسحاق بیگی، حاج غلامرضا روشن، حاج آقا دقت، حاج محمدرضا درگری، حاج عباس زرین قلم) سنگ بنای تشکیل اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران را با توکل به ذات الهی و همدلی و همفکری و در جهت تجلی و سازماندهی امور مرتبط به این صنف پیشرو و قدیمی که به حق جزو اولین صنوف تشکیل شده در کشور بوده اند در سال ۱۳۳۵ بنا نهادند .
در این راستا و به منظور ساماندهی این صنف عظیم و قدیمی و با سابقه که پشتوانه اعضای تلاشگر را به همراه دارد اولین رئیس اتحادیه بازوی توانای صنف مرحوم حاج مهدی شفیعی بود که به مدت ( ۱۰ ) ده سال سکان هدایت این صنف را به عهده داشتند که در دوره مسئولیت خود پایه های ضابطه مند این صنف و صنعت را هنرمندانه به درستی بنا نهادند .
به دنبال آن مرحوم حاج اسدالله ساریخانی تا روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تصدی مسئولیت اتحادیه را به عهده داشتند . پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اولین سرپرست اتحادیه حاج آقا نجفی منش و به دنبال آن بزرگانی همچون حاج محمد اژدری ، حاج مهدی ثقفی ، حاج مرتضی احمدی ، حاج سید حمید سیدآقاخان ، حاج عبدالحسین عباسی در سال های متمادی مسئولیت گرانسنگ ریاست اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران را به عهده داشتند . در آخرین مقطع حاج علیرضا عباسی در حال حاضر ( سال ۱۳۹۸ ) مسئولیت و ریاست اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران را به مدت چهار سال عهده دار می باشند .
اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران دارای ۱۷ رسته شغلی ( دارای کد isic ) بوده که براساس آئین نامه اجرائی نسبت به صدور پروانه کسب در صورت داشتن شرایط اقدام مینماید.
شایان ذکر است شرح رسته های شغلی به شرح ذیل می باشد .
۱ ـ نجاری
۲ ـ رویه کوبی مبل
۳ ـ فروشندگی مصنوعات چوبی
۴ ـ چوب بری
۵ ـ اطاق سازی چوبی کامیون
۶ ـ قاب سازی ، معرق کاری و خاتم کاری
۷ ـ کابینت سازی چوبی آشپزخانه
۸ ـ قالب سازی چوبی کفش و غیره
۹ ـ حصیربافی
۱۰ ـ منبت کاری
۱۱ ـ کلاف سازی
۱۲ ـ رنگ کاری چوب
۱۳ ـ پرس کاری چوب
۱۴ ـ خراطی
۱۵ ـ تولید و عرضه مبل
۱۶ ـ درودگری
۱۷ ـ دفتر کار
در حال حاضر این اتحادیه به عنوان بزرگترین و جامع ترین صنف در سطح کشور در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ عضو شناسنامه دار ( دارای پروانه کسب ) داشته و در اولویت وظایف صنفی این مجموعه ساماندهی و انتظام بخشی و شناسایی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب می باشد .
اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران براساس وظایف ذاتی خود دارای ۵ کمیسیون ( رسیدگی به شکایات ، فنی ، بازرسی ، حل اختلاف ، آموزش ) بوده که در جهت اعتلای صنف فعالیت می نمایند . این اتحادیه به عهده فعالیت خود را پس از ساماندهی واحدهای صنفی و برخورداری واحدها و افراد صنفی در جهت رضایت مشتری و تکریم خریداران موضوع با اهمیت طرح جامع ساماندهی نمایشگاه های مبلمان در سطح شهر تهران و شهرستان ها را در دستور کار داشته و دارد .